POCZUJ PRAWDZIWE PIĘKNO...

Karboxyterapia

Terapia dwutlenkiem węgla (nazwana także terapią z „cudownym gazem”), czyli inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego - ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Karboksyterapia na całym świecie stała się szybko bardzo ważnym narzędziem w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z odmładzaniem skóry, walką z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia.

 

Jak ta metoda działa?

 

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia mikrokrążenie i powoduje odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję CO2 jest reakcja zapalna, prowadząca do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego terapii, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu “skórki pomarańczowej”.

 

Jakie są zalety zabiegu?
  • wszechstronność;
  • bezbolesność;
  • szybkość;
  • skuteczność;
  • bezpieczeństwo;
  • minimalny czas rekonwalescencji

Zabiegi nie pozostawiają żadnych śladów, co pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania i nie wymagają znieczulenia, gdyż wkłucia są praktycznie bezbolesne. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.

Na czym polega zabieg? Terapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 jest ściśle kontrolowana przez medyczne urządzenie. Karboksyterapię stosuje się w celu redukcji cellulitu i nagromadzonej tkanki tłuszczowej, leczenia rozstępów, blizn, cieni i obrzęków pod oczami, łysienia, a także profilaktycznie, aby poprawić sprężystość skóry i zredukować zmarszczki.

W zależności od miejsca i głębokości zdeponowania CO2 w tkance zachodzą różnorodne procesy, co z kolei prowadzi do osiągnięcia odmiennych rezultatów. Efektem podania CO2 jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi, hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodory oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięsnie są jeszcze lepiej dotlenione.

 

Czy są jakieś efekty uboczne terapii?

 

nie


Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu karboksyterapii CO2 jest transportowany do płuc a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego jakim jest oddychanie.

Jak długo trwa kuracja? Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów; redukcja cellulitu 1 zabieg na 7-10 dni (ok.8 zabiegów) redukcja tkanki tłuszczowej 2-3 zabiegi tygodniowo (ok.12 zabiegów) redukcja zmarszczek,rewitalizacja,cienie pod oczami od 1 zabieg na 10 dni (ok. 6 zabiegów) redukcja rozstępów 1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów) Leczenie egzemy 1 zabieg na ok.14 dni(ok. 10 zabiegów) Bóle reumatyczne,bóle stawów,przykurcze 1 zabieg na 14 dni(ok.10 zabiegów) Zimne ręce,stopy,opuchlizna 1 zabieg na 14 dni(ok.10 zabiegów)

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Główne obszary zastosowań: redukcja intensywnego cellulitu alternatywa do liposukcji minimalizowanie rozstępów usuwanie zmarszczek przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała minimalizacja worków i cieni pod oczami redukcja podwójnego podbródka wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

 

 

EFEKTY:

 

 

 

Przeciwskazania:

 

ciąża ostra niewydolność nerek ostra niewydolność płuc, zatory tętnic płucnych niewydolność serca terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej zapalenie żył hemofilia padaczka nowotwory nieustabilizowana cukrzyca nieustabilizowane ciśnienie krwi opryszczka aktywna trądzik różowaty aktywny, jeśli robimy twarz jaskra

 

 

Cennik

oczy: 

130zł 

 

twarz: 

270zł 

 

twarz + szyja: 

320zł 

 

twarz + szyja + dekolt: 

370zł 

 

ujędrnianie / działanie antycellulitowe przedramiona: 

220zł 

 

uda: 

320zł 

 

pośladki: 

220zł 

 

brzuch: 

300zł – 500zł 

 

rozstępy:

pojedynczy rozstęp: 

70zł 

 

rozstępy na brzuchu: 

200zł – 500zł 

 

rozstępy na pośladkach: 

200zł – 400zł 

 

rozstępy uda: 

200zł - 600zł 

 

PAKIETY RABATOWE

Zobacz pakiety do wykupienia dla siebie lub na prezent!
Zabiegi wykonujemy z użyciem kosmetyków oraz urządzeń najbardziej renomowanych firm:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK